RES-KOM Дабов мед, 720 г

Res-Kom Golden Honey Dabov med
RES-KOM Дабов мед, 720 г
479,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055862C
favorite_border

Опис на производот

Дабовиот мед е вид на мед кој што пчелите го произведуваат во планинските предели каде што има дабови дрвја. Истиот е многу ароматичен, има интензивен вкус, вискозитет и боја која наликува на темна смола.

Пакување: 720 г.

Содржина

Состав: природен дабов мед
Начин на чување: Да се чува на суво и темно место на собна температура, заштитено од директна светлина. 

Доколку медот се кристализира, теглата ставете ја во чинија со млака вода (максимална температура +40°С)

Рок на траење: неограничен.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се