REVLON Medium Ash Brown Фарба за коса без амонијак, број 40

REVLON Medium Ash Brown Фарба за коса без амонијак, број 40
243,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Акција
Шифра
045438C
favorite_border

Опис на производот

Боја за коса - нијанса 40 - средно пепеласто кафена

  • За долготрајна боја и сјај на косата
  • Со кератин и 3D color гел технологија
  • 100% покриеност на белите влакна со 1 примена

REVLON бојата за коса и овозможува на вашата коса природна и долготрајна боја и сјај. REVLON 3D Color гел технологијата е комбинација на пигменти, балсами и полимери кои обезбедуваат природен изглед и одлични резултати. Формула без амонијак, збогатена со мешавина од кератин и (свилени) амино киселина. По употреба косата е свиленкаста, здрава, сјајна. Новиот ултра хидратантен кремаст балсам ја потхранува косата, обезбедувајќи оптимален сјај и нега.

Пакување: 59.1 мл боја за коса без амонијак, 59.1 мл средство за подобрување на бојата, 11.8 мл балсам, упатство за употреба и еден пар ракавици.

Содржина

Состав: вода, атаноламин, олеинска киселина, изопропил алкохол, ПЕГ-2 сојамин, лаурамид меа, лаурил пиролидон, натриум лаурет сулфат, натриум сулфит, кератин амино киселини, (свилени) амино киселини, бутилен гликол, ериторбична киселина, тетранатриум ЕДТА, парфем, алфа-изометил ион, цитронелол, гераниол, лимонен, 1-нафтол, фенил метил пиразолон, п - фенилендиамин.

Мерки на претпазливост: боите за коса може да предизвикаат тешки алергиски реакции. Прочитајте ги и следете ги упатствата. Овој производ не е наменет за употреба кај лица под 16 години. Привремените “black henna” тетоважи може да го зголемат ризикот од алергија.

Не ја бојадисувајте вашата коса ако:

  • Имате осип на лицето или чувствителен, иритиран и оштетен скалп
  • Некогаш сте почувствувале каква било реакција по бојадисување на косата
  • Сте имале реакција на привремена “black henna” тетоважа во минатото

Почекајте најмалку 14 дена по било каков третман на косата пред бојадисување.

Овој производ содржи состојки што може да предизвикаат кожна иритација кај одредени лица и прво треба да се направи прелиминарен тест според придружните упатства. Овој производ не смее да се користи за бојадисување на трепките и веѓите (може да предизвика слепило). Тестот за алергија на кожата мора да се заврши 48 часа пред да го користите овој производ, дури и ако претходно сте користеле производи за бојадисување на косата. Купете го производот однапред за да го направите алергискиот тест. Пред употреба, прочитајте ги упатствата.

Бојата содржи фенилендиамини. Средството за подобрување на бојата содржи хидроген пероксид.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се