REXONA Men Cobalt Dry Антиперспирант дезодоранс за мажи, 200 мл

Rexona Men Cobalt Dry Antiperspirant Deodorant dezodorans za mazi
REXONA Men Cobalt Dry Антиперспирант дезодоранс за мажи, 200 мл
162,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055370C
favorite_border

Опис на производот

  • Антиперспирант дезодоранс
  • 48 часовна заштита
  • За мажи

Пакување: 200 мл.

Содржина

Употреба: протресете добро и прснете под пазувите на оддалеченост од 15 цм. Се нанесува исклучиво под пазуви. Избегнувајте директно вдишување. Да се користи во добро проветрени простории. Да се користи исклучиво според упатствата. Не прскајте во очи, лице, ниту на иритирана или оштетена кожа. Престанете со употреба доколку се појави осип или иритација на кожата.

Мерки на претпазливост: не ја фрлајте и оштетувајте боцата ниту по празнењето. Боцата е под притисок. Може да експлодира ако се изложи на топлина. Не ја изложувајте директно на сончева светлина или температура повисока од 50°С. Не прскајте на отворен пламен или други извори на оган. Лесно запаливо. Да се чува вон дофат на деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се