SOPHIE LA GIRAFE Подарок-сет за новороденче (0+м)

Sophie La Girafe Cozy Baby Gift Set 1291 Podarok-set za novorodence, zirafa igracka glodalka, kapce, corapi, ligavce, kebence
SOPHIE LA GIRAFE Подарок-сет за новороденче (0+м)
3.799,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055940C
favorite_border

Опис на производот

Sophie La Girafe Cozy Baby Gift Set - Подарок-сет за новороденче.

  • Наменето за деца 0+ месеци

Сетот вклучува:

  • Sophie la girafe® Глодалка - играчка жирафа, првата играчка на вашето бебе што ги буди неговите сетила
  • Капче за заштита на вашето бебе од студ
  • Удобни чорапчиња - чизмички 
  • Водоотпорно лигавче
  • Широко ќебенце
  • Може да се пере во машина за перење на температура од 30°С.
  • Димензии: 100 x 75 цм

Деталите и боите на производот може да варираат.

Содржина

Состав: Сите производи во So’Pure колекцијата се направени од 100% органски памук во согласност со Стандардот за органски текстил (GOTS). Материјалот е многу мек со што се ограничува појава на било каква алергија.
Предупредување: Пред употреба отстранете го пакувањето. Чувајте ги упатствата бидејки содржат важни информации. Ознаката CE се однесува само и исклучиво на играчките вклучени во овој производ. Да се користи под надзор на возрасно лице. Да се чува подалеку од оган. 
Начин на одржување: Производот не се стерилизира. Се препорачува чистење на површината со влажна крпа и благ сапун. Внимателно прегледајте го производот пред секоја употреба, особено ако детето има запчиња. Повлечете го производот во сите правци и фрлете го ако покажува најмал знак на влошување и кршливост. Да не се изложува на директна сончева светлина и да се чува подалеку од извори на топлина. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се