SOPHIE LA GIRAFE Подарок-сет за сензорно будење (0+м)

Sophie La Girafe Sensory Awakening Gift Set 5065 Podarok-set za senzorno budenje
SOPHIE LA GIRAFE Подарок-сет за сензорно будење (0+м)
1.999,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055952C
favorite_border

Опис на производот

Sophie La Girafe Sensory Awakening Gift Set - Подарок-сет за сензорно будење.

  • Наменето за деца 0+ месеци

Сетот содржи:

  • Текстурирана коцка (допир): идеална за стимулирање на сетилото за допир на бебето, оваа коцка направена од 100% природна гума, му нуди на бебето многу тактилни чувства: подигнати и издлабени вдлабнатини, заоблени делови, копчиња за отскокнување, мазни и нерамни површини... Флексибилна и лесна, таа е совршено прилагодена на рацете на бебето и помага во развојот на фината моторика
  • Магично огледало (вид): уште од раѓање, бебето открива „црно-бел“ контраст со слаткото лице на жирафата Софи. Потоа, како што расте бебето, се забавува откривајќи го својот одраз во огледалото. Конечно, околу една година, бебето ќе се забавува откривајќи го светот во розова, сина или жолта боја преку 3-те проѕирни леќи во боја. Рамката на огледалото, изработена од 100% природна гума, е мека и лесно се фаќа со малите раце на бебето
  • 3 музички топчиња (слух): секое топче испушта различен звук: со протресување на белото топче, бебето слуша звук на ѕвонење, со стискање на зеленото топче, открива мали звуци на крцкање, а со стискање на жолтото топче, бебето може да слушне звук на чкрипење. Тие се совршени за да го стимулираат слухот и љубопитноста на бебето и да му помогнат да го открие и разбере концептот на причина и последица.

Деталите и боите на производот може да варираат.

Пакување: 3 топчиња, огледало, коцка.

Содржина

Предупредување: Чувајте го пакувањето бидејки содржи важни информации. Пред употреба отстранете го пакувањето.

Начин на одржување: Производот не се стерилизира. Се препорачува чистење на површината со влажна крпа и благ сапун. Внимателно прегледајте го производот пред секоја употреба, особено ако детето има запчиња. Повлечете го производот во сите правци и фрлете го ако покажува најмал знак на влошување и кршливост. Да не се изложува на директна сончева светлина и да се чува подалеку од извори на топлина. Да се користи под надзор на возрасно лице. Да се монтира под надзор на возрасно лице. Не му давајте на детето демонтирани делови. Отстранете го заштитниот слој од огледалото пред употреба. Прочитајте ги упатствата пред употреба. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се