BECUTAN Органски чај од сладок анасон, без шеќер, 30 дуплекс кесички

Alkaloid Becutan Organic Sweet Fennel Tea organski caj od sladok anason za vozrasni
BECUTAN Органски чај од сладок анасон, без шеќер, 30 дуплекс кесички
129,00 ден.
123,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052869C
Online only
Акција 01-30.06.2024
favorite_border

Опис на производот

Alkaloid Becutan Organic Sweet Fennel - Органски чај од сладок анасон.

  • Наменет и за возрасни
  • Без глутен
  • Без додадени шеќери и ароми
  • Не содржи кофеин

Плодот од слаткиот анасон го поддржува варењето на храната и помага при надуеност.

Пакување: 30 кесички x 2 г.

Содржина

Состојки: органски плод од сладок анасон 100%

Подготвување: една филтер кесичка се полива со 20 мл свежо зовриена вода и се остава да отстои 5-10 минути. Приготвениот чај може да се консумира топол или изладен. Препорачано е приготвениот чај да не се засладува дополнително.

Препорачана е употреба на 1-2 шољи чај на ден. Пред употреба кај деца под 4 години консултирајте се со педијатар.

Да не се употребува при пречувствителност на сладок анасон, на растенија од фамилијата Apiaceae (анис, ким, целер, коријандер, копар) или на анетол.

Да се чува на суво и темно место.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се