BIBS Ivory/Blush Латекс цуцла лажливка, големина 1 (0+ м), 2 парчиња

Bibs Colour Pacifier, Natural Rubber Round size 1, 0+ months, 2 pack latex, Ivory-Blush, ivory-blush, B05BBNV, 110256 cucli lazalki
BIBS Ivory/Blush Латекс цуцла лажливка, големина 1 (0+ м), 2 парчиња
617,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053749C
favorite_border

Опис на производот

  • Класична тркалезна цуцла со безвременски дизајн
  • Дизајнирана и произведена во Данска
  • 100% BPA free (Не содржат Бисфенол А)
  • Нијанса: Ivory/Blush

BIBS е врвен дански бренд за бебиња основан во 1978 година а нивната икона тркалезна цуцла во боја има историја повеќе од 40 години. Цуцлите на BIBS се рафинирани неколку пати, за да се обезбеди најдобриот можен материјал и производ за најмалите.

BIBS е преферирана цуцла за многу деца поради брадавицата во форма на цреша. Обликот и на штитот и на брадавицата е како мајчината града и е оптимална поддршка за природен рефлекс на цицање и за доење.

Брадавицата е направена од 100% природен гумен латекс – кој е мек и флексибилен. Брадавицата е опремена со отвор за вентилација, испуштајќи го воздухот за да ја направи формата на цуцлата што е можно поприродна.

Поради природниот материјал, може да се појават варијации во бојата и чистотата - не заборавајте да го замените во рок од 4-6 недели од редовната употреба! Штитот е конвексен што овозможува протокот на воздух да ја вентилира деликатната бебешка кожа. Штитот е изработен од полипропилен (PP), многу лесен пластичен материјал со висока јачина и е многу отпорен на абење.

Пакување: две цуцли

Содржина

Предупредување: Искината или скршена цуцла претставува опасност од задушување. Внимателно проверувајте пред секоја употреба. Фрлете ја на првиот знак на оштетување или слабост. Не врзувајте ја цуцлата околу вратот на детето бидејќи тоа претставува опасност од задушување. Не стерилизирајте во микробранова печка. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се