SOPHIE LA GIRAFE Многу мека глодалка - играчка жирафа со прстен (0+м)

Sophie La Girafe Natural Baby Teething Ring 3192 mnogu meka glodalka so prsten
SOPHIE LA GIRAFE Многу мека глодалка - играчка жирафа со прстен (0+м)
739,00 ден.
665,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
033919C
favorite_border

Опис на производот

Sophie La Girafe Natural Baby Teething Ring - глодалка - играчка жирафа со прстен.

  • Наменето за деца 0+ месеци
  • Изработена од 100% природна гума од каучуково дрво

Првата глодалка - играчка жирафа со прстен направена од 100% природна гума од каучуково дрво, идеална за смирување на болните непца при никнување на првите запчиња. Безбедна и природна глодалка со бројни делови за џвакање (уши, рогови, нозе и прстени).

Двата прстени имаат површини со различни текстури (бразди и испакнати делови) во зависност од возраста и потребите на бебето, овозможувајќи уште побрзо смирување на болките во непцата. Лесна и едноставна за држење и играње.

Пакување: 1 глодалка.

 

Содржина

Состав: природна гума од каучуково дрво.

Начин на одржување: производот не се стерилизира. Се препорачува чистење на површината со влажна крпа и благ сапун. Производот не се стерилизира. Се препорачува чистење на површината со влажна крпа и благ сапун.

Предупредување: Деталите и боите на производот може да варираат. Проверете го производот внимателно пред употреба, особено ако детето има заби. Истегнете го производот во сите насоки и фрлете го при првите знаци на оштетување. Да не се изложува на директна сончева светлина и да се чува подалеку од извори на топлина. Пред употреба отстранете го пакувањето. Чувајте ги упатствата бидејки содржат важни информации. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се