SOPHIE LA GIRAFE Цуцла лажалка од 100% природна гума (6-18 месеци)

Sophie La Girafe Natural Rubber Pacifier (6-18m) 1284 cucla za bebinja
SOPHIE LA GIRAFE Цуцла лажалка од 100% природна гума (6-18 месеци)
524,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045868C
favorite_border

Опис на производот

SOPHIE La Girafe® Natural Rubber Pacifier - Мека и флексибилна ортодонтска цуцла.

  • Изработена од 100% природна гума
  • Наменето за деца 6-18 месеци
  • Природна и мека цуцла, со 2 дупки за вентилација и ергономски дизајн во форма на пеперутка за идеален комфор и оптимална хигиена

Пакување: 1 цуцла.

Содржина

Состав: 100% природна гума

Начин на употреба: пред првата употреба ставете ја цуцлата во врела вода 5 минути. Оставете да се олади и потоа, од хигиенски причини, истиснете ја водата од внатрешноста. Пред секоја употреба исчистете ја темелно со топла вода. За бебиња до 3 месеци редовно дезинфицирајте ја цуцлата.

Предупредување: Пред употреба отстранете го пакувањето. Да се чува подалеку од светлина и топлина. Не ја мијте во машина за миење садови и не ја ставајте во микробранова, бидејќи детергентите може да предизвикаат материјална штета. Цуцлата не ја оставајте директно изложена на сончева светлина, во близина на некој извор на топлина или средство за дезинфекција, бидејќи така може да се оштети. На цуцлата не ставајте слатка течност или лек во прав, бидејќи тоа кај детето може да предизвика појава на кариес. Внимателно проверете ја пред секоја употреба и повлечете ја во сите насоки. Фрлете ја при првите знаци на оштетување. Никогаш не закачувајте машни или траки на цуцлата лажалка, бидејќи можно е да дојде до случајно задавување. Од хигиенски и безбедносни причини цуцлата сменете ја со нова по 1-2 месеци употреба. Доколку цуцлата се заглави во устата на бебето, не паничете, бебето не може да ја голтне. Отстранете ја од устата колку што можете понежно. Деталите и боите на производот може да варираат. Чувајте ги упатствата бидејки содржат важни информации. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се