DIETPHARM Јаболков оцет, 60 капсули

DIETPHARM Јаболков оцет, 60 капсули
441,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
005764C
favorite_border

Опис на производот

Додаток во исхраната со јаболков оцет, витамини од групата Б и витамин Е.

Витамините Б1 (тиамин), Б2 (рибофлавин), Б6 и Б12 придонесуваат за нормален метаболизам што дава енергија. Витаминот Б6 придонесува за нормален метаболизам на протеини и гликоген.

Јаболковиот оцет се произведува преку бактериска ферментација на сок од сочни и зрели јаболка, а најдобрите сорти имаат поголема содржина на шеќер. Заедно со оцетна киселина содржи и други органски киселини (јаболкова, лимонска, млечна), витамини (А, Ц, Б1, Б2, Б6), минерали (калиум, натриум, калциум, магнезиум, фосфор, хлор и сулфур), амино киселини и полифеноли.

Пакување: 60 капсули

Содржина

Состав:

  1 капсула содржи:
Јаболков оцет во прав 250 мг
Витамин Е (DL-алфа-токоферил ацетат) 9.4 мг
Витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид) 3 мг
Рибофлавин 2.5 мг
Тиамин 2 мг
Фолна киселина 300 мкг
Витамин Б12 (цијанокобаламин) 3 мкг

 

Употреба: се препорачуваат една до две капсули дневно со оброк.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се