GARNIER Botanic Therapy Шампон со масло од рицинус и бадем, 400 мл

Garnier Botanic Therapy Anti Hair Fall Shampoo ricin oil&almond sampon protiv opaganje na kosata so ricinusovo maslo i badem
GARNIER Botanic Therapy Шампон со масло од рицинус и бадем, 400 мл
277,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045253C
favorite_border

Опис на производот

Garnier Botanic Therapy Anti Hair Fall Shampoo Ricin Oil & Almond - Шампон за слаба коса склона кон опаѓање поради кршење, со екстракти од природно потекло.

  • Ревитализирачка формула со рицинусово масло и органско бадемово масло
  • Ја храни, зајакнува и заштитува косата од опаѓање поради кршење
  • 100% рециклирано пластично шише кое може да се рециклира

Пакување: 400 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water, Sodium Laureth Sulfate, Glycol Distearate, Cocamidopropyl Betaine, Dimethicone, Sodium Chloride, Ricinus Communis Oil / Castor Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil / Sweet Almond Oil, Acer Saccharum Extract / Sugar Maple Extract, Cocamide Mea, Steareth-6, Fumaric Acid, Carbomer, Trideceth-10, Trideceth 3, Amodimethicone, PEG-100 Stearate, Sodium Hydroxide, Coco Betaine, Guar Hydrohyproyltrimonium Chloride, Citric Acid, Acetic Acid, Hexylene Glycol, Sodium Benzoate, Salicylic Acid, Phenoxyethanol, Caramel, CI 14700 / Red 4, CI 19140 / Yellow 5, Linalool, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Parfum / Fragrance.

Употреба: Наесете на мокра коса, истрлајте и исплакнете. Чувајте подалеку од дофат на деца. Не го користете за деца помлади од 3 години. Не голтајте. Во случај на контакт со очите, веднаш темелно исплакнете со вода. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се