GUAM Comfort Fit Joy Зелени антицелулитни хеланки (L-XL)

GUAM Comfort Fit Joy Зелени антицелулитни хеланки (L-XL)
4.935,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052729C
favorite_border

Опис на производот

  • Со двобојни технички влошки од двојно предиво
  • Со микрокапсулирани Guam® морски алги и придобивки од далечните инфрацрвени зраци F.I.R. -
  • Го намалуваат целулитот *
  • Ремодулирање на задникот
  •  **Подигање на задникот - Дизајн на сечење, дизајниран за да ја истакне формата на нозете

Со GUAM Comfort Fit Joy, максимизирајте го дејството за слабеење за време на вашите спортски активности.

Кадифен „Softouch“ ефект, мека и удобна ткаенина со максимална можност за дишење. Висока еластичност, широк појас и раб за совршено вклопување што го обвиткува телото и овозможува идеална слобода на движење. За JOY Comfort Fit Leggings создадовме специјална обработка со двојно предиво што ги следи најактуелните модни трендови, со избор на бои во совршена хармонија една со друга. 

Содржина

Начин на употреба:

Под хеланките Softouch Comfort Fit JOY Guam® носете долна облека. Носејќи ги за прв пат, доколку е потребно, малку раширете ја ткаенината со рацете. Leggings Softouch Comfort Fit JOY Guam® се прилагодува на обликот на телото по првите употреби. Резултатите се докажани со користење на производот 6 часа на ден, 30 последователни дена. JOY Guam® Softouch Comfort Fit хеланките може да се користат по бременоста.

НЕ се препорачува во период НА БРЕМЕНОСТ.

Начин на одржување: може да се пере на максимум 40 °C без употреба на омекнувачи, што може да ја загрози еластичноста на ткаенината. Без центрифуга. Не ставајте во машина за сушење. Не пеглајте.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се