HERBASVET Фемисан А капки, 30 мл

Herbasvet Femisan A 30 ml
HERBASVET Фемисан А капки, 30 мл
760,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Атрибути
Шифра
020955C
favorite_border

Опис на производот

Фемисан А®, билни капки - додаток во исхраната
Фемисан А e базиран на водено-алкохолни екстракти од билката вркута, билката ајдучка трева, цвет oд невен, билката црвен здравец, лист од малина и лист од магдонос.

Пакување: 30 мл.

Производител: ХербаСвет д.о.о., Рада Драинца 4, Белград, Србија.

Содржина

Состав:

Активни состојки 100 мл Состојки во доза 1-4 x дневно (60 капки/мл 240 капки/12мл = 1,5 г) *HPB
Течен екстракт од вркута (Alchemilla vulgaris L) 30 мл 450 - 1800 мг /
Течен екстракт од билката ајдучка трева (Achillea millefolium L) 20мл  300 – 1200 мг /
Течен екстракт од цвет на невен Calendula officinalis L.) 15 мл 230 -920 мг /
Течен екстракт од билката црвен здравец (Geranium robertianum L) 15 мл 230 -920 мг /
Течен екстракт од лист од малина (Rubus idaeus) 10 мл 150 - 600 мг /
Течен екстракт од лист од магдонос (Petroselinum crispum M.) 10 мл 150 - 600 мг /

Без ГМО, без глутен.

Употреба: Растворете (60 капки/3 мл) во чаша вода и пијте 1-4 пати на ден пред јадење.

Предупредување: Производот не е  наменет за лица преосетливи на некоја од состојките, бремени жени, доилки и лица помлади од 12 години.
Луѓето кои страдаат од некои болести или користат лекови, се советуваат да се консултираат со лекар пред да го користат овој производ. 

Напомена: Протресете пред употреба. Препорачаната дневна доза не смее да се надминува. Овој производ не е замена за здрава и урамнотежена исхрана. Содржи алкохол. 

Начин на чување: Чувајте го производот затворен,  во оригинално пакување,  на темно место и на собна температура, подалеку од дофат на деца.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се