NIVEA Men B&W Invisible Fresh Антиперспирант део рол-он за мажи 5 во 1, 50 мл

NIVEA Men Black & White Invisible Fresh + Antibacterial antibakteriski antiperspirant dezodorans rolon za mazi
NIVEA Men B&W Invisible Fresh Антиперспирант део рол-он за мажи 5 во 1, 50 мл
255,00 ден.
189,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
040417C
Online only
Акција 01-31.07.2024
favorite_border

Опис на производот

NIVEA Men Black & White Invisible Fresh+Antibacterial, 48h, 5 во 1 Антиперспирантен ролон за мажи

  • Не остава бели дамки на црна облека и спречува жолти дамки на бела облека
  • Во текот на 48 часа по нанесувањето ефикасно го намалува потењето
  • Штити од непријатен мирис на телото
  • Пружа чувство на чиста и свежа кожа
  • По употребе нема остатоци од производот
  • Не је иритира кожата 
  • Не содржи етил алкохол
  • Толеранцијата на кожата е дерматолошки докажана

Пакување: 50 мл.

Содржина

Состав: aqua, aluminum chlorohydrate, isoceteth-20, paraffinum liquidum, butylene glycol, glyceryl isostearate, laureth-7 citrate, parfum, palmitamidopropyltrimonium chloride, PEG-150 Distearate, propylene glycol, linalool, geraniol, coumarin.

Употреба: да не се нанесува на иритирана или разранета кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се