OZONE GOLD Шампон со озон 330 мл

OZONE GOLD Шампон со озон 330 мл
870,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050068C
favorite_border

Опис на производот

Правиот шампон за вашата коса е клучен за здрава коса. Ozone Gold шампонот содржи озонирано маслиново масло, арган и кератин за да помогне со здравјето на косата и скалпот. Ozone Gold содржи антибактериски и антифунгални состојки кои помагаат да се исчисти скалпот и косата и да се подобри нивното здравје. Шампонот со озон го намалува опаѓањето на косата, го зајакнува влакното и го стимулира растот на косата.

Особено е ефикасен при проблеми со косата (иритации и егземи) и нејзино опаѓање.

Пакување: 330 мл

Содржина

Состав: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Aqua, Sodium Lauroyl Methyl Isethionate, Cocamide Dea, Sodium Chloride, Glycerin, Argania Spinosa Kernel Oil, Hydrolyzed Keratin, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Nigella Sativa Seed Oil, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Ozonized Olive Oil, Peg-12 Dimethicone, Citric Acid, Benzyl, Alcohol, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone

Употреба: погоден е за секојдневна употреба.

Предупредување

Да се чува подалеку од дофат на деца. Да не се голта. Да не се изложува на директна сончева светлина. Да се чува на ладно и суво место. Да се избегнува контакт со очите. Во случај на несакани ефекти, контакт со очите или голтање на продуктот, контактирајте го Вашиот лекар.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се