POLSKI LEK Plusssz Active 100% Енергетски комплекс, 20 шумливи таблети

Plusssz Active 100% Energy Complex aktiven energetski kompleks
POLSKI LEK Plusssz Active 100% Енергетски комплекс, 20 шумливи таблети
182,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Атрибути
Шифра
055566C
favorite_border

Опис на производот

Plusssz Active 100% Energy Complex - Шумливи таблети, додаток на исхрана

 • Со коензим Q10 произведен со заштитена Actilease® технологија за подобра апсорпција.
 • Со гуарана, воден исоп, и yerba mate
 • Двослојна шумлива таблета со вкус на овошје
 • 100% енергетски комплекс
 • Со овошен сок во прашок
 • Без додаден шеќер (содржи природни шеќери)
 • Со засладувачи 

Со 10 витамини, магнезиум, кофеин

 • Витамините Б12 и Б6 придонесуваат за намалување на заморот и исцрпеноста
 • Кофеинот придонесува за зголемување на будноста
 • Магнезиумот придонесува за нормална психичка функција

Шумливите таблети се одлични при состојби на:

 • Замор и исцрпеност
 • Поспаност 
 • Меморија и концентрација 
 • Ментален напор
 • Физички напор
 • Возење 

Пакување: 20 шумливи таблети од по 4 г.

Содржина

Состав:

  2 шумливи таблети ПДВ*%
Витамин Ц 80 мг 100%
Витамин Е 12 мг 100%
Тиамин 1.1 мг 100%
Рибофлавин 1.4 мг 100%
Ниацин 16 мг 100%
Пантотенска киселина 6 мг 100%
Витамин Б6 1.4 мг 100%
Биотин 50 мкг 100%
Фолна киселина 200 мкг 100%
Витамин Б12 2.5 мкг 100%
Магнезиум 56.25 мг 15%
Кофеин 200 мг /
Коензим Q10 400 мкг /
Гуарана екстракт 40 мг /
Воден исоп екстракт 40 мг /
Yerba mate, екстракт 40 мг /

*препорачано дневно внесување

Состојки: средство за регулирање на киселост: лимонска киселина, натриум карбонати; средство за зголемување на волуменот: сорбитоли; магнезиум лактат; витамини (Л-аскорбинска киселина, никотинамид, ДЛ-алфа-токоферил ацетат, Д пантотенат калциум, пиридоксин хидрохлорид, рибофлавин, тиамин мононитрат, птероилмоноглутаминска киселина, Д-биотин, цијанокобаламин); ароми; кофеин; екстракт од yerba mate (Ilex paraguariensis A.St.-Hil.); воден исоп, екстракт (Bacopa monnieri); гуарана екстракт (Paullinia cupana); репка концентрат во прашок; средство против стврднување: поливинил пиролидон полиетилен гликол; засладувачи: цикламати, сахарин; боја: каротени; овошен сок, прашок - 0.1%; коензим Q10.
Производот може да содржи лактоза (од млеко).

Начин на употреба: растворете една шумлива таблета во 1 чаша (200 мл) вода. 
За возрасни, се препорачуваат по две (2) шумливи таблети на ден. 
Да не се надминува препорачаната дневна доза. 
Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. 
Важно е да се придржувате кон балансирана исхрана и здрав начин на живот.

Начин на чување: Да се чува на суво место, на температура до 25°C, заштитено од сончева светлина. Да се чува на места недостапни на мали деца. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се