SYNERGY Фертилимин 60 капсули

SYNERGY Фертилимин 60 капсули
890,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Атрибути
Шифра
047247C
favorite_border

Опис на производот

Fertilimin® – ( Myo-/ Chiro – inositol complex)

  • Природно против неплодност и синдром на полицистични јајници

Fertilimin® претставува добро избалансиран комплекс на активни супстанции и единствена комбинација на два важни типа на инозитол, Мио и Хиро инозитол во една капсула.

Инозитолот спаѓа во групата на Б витамините. Тој е неопходен за правилно формирање на клеточните мембрани во организмот, го олеснува метаболизмот на масните киселини, го намалува нивото на лошиот холестерол, има влијание на мозочните функции и на одредени трансмитери, на психата и многу е корисен кај синдромот на полицистични јајници (PCOS).

Дејство на Fertilimin®( Myo-/ Chiro – inositol complex):

  • Зголемување на плодноста
  • Воспоставување на спонтана овулација
  • Помага во воспоставување на хормонска рамнотежа
  • Одржување на здрава функција на јајниците
  • Го подобрува квалитетот на јајце клетките
  • Ја намалува инсулинската резистенција кај жени со PCOS
  • Го регулира менструалниот циклус
  • Го подобрува расположението и ја враќа енергијата

Пакување: 60 капсули

Содржина

Synergy Fertilimin® e наменет првенствено за жени со Синдром на полицистични јајници, помагајќи да се воспостави хормонска рамнотежа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се