UNIMED Сенсивит капки за очи,10 мл

UNIMED Сенсивит капки за очи,10 мл
329,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
015872C
favorite_border

Опис на производот

Сенсивит капките за очи се користат за третман на недоволно создавање на солзи, и за сите форми на синдром на суво око по препорака на лекар. Може да се користат кај состојби кои бараат одржување и создавање на заштитен влажен филм.

Пакување: 10 мл

Содржина

Состав: активна супстанца - кармелоза - натриум 3 мг/мл. 

Помошни состојки: полисорбат 80, хидроксипропилбетадекс, алфа токоферол ацетат, натриум хлорид, макроголглицерол хидроксистеарат, витамин А, боракс, натриум-едетат, бензалкониум - хлорид, вода за инјекции.

Дозирање: 1 капка 1 до 3 пати на ден се капнува во око. Може да ги користат возрасни, адолесценти и деца над 2 години.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се