VITABIOTICS Pregnacare Original, 30 таблети

vitabiotics pregnacare original  bremenost vitamini minerali
VITABIOTICS Pregnacare Original, 30 таблети
732,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054158C
favorite_border

Опис на производот

Формулиран од експерти и доверлив од мајките со генерации, ова е идеален испробан начин за заштита на исхраната на мајката за време на бременоста. Pregnacare е исто така бр.1 бренд за додатоци за бременост во Велика Британија.

  • Содржи 400 мкг фолна киселина и 10 мкг витамин Д
  • Повеќе од само додаток на фолна киселина - вклучува 19 важни хранливи материи за севкупна поддршка, вклучувајќи го и цинкот кој придонесува за нормално репродуктивно здравје

Pregnacare се препорачува пред зачнувањето за да се зголемат резервите на хранливи материи како што е железото кај жените кои се обидуваат да добијат бебе. Добрата исхрана е важна за да помогне во подготовката на женското тело за дополнителните барања што му се поставуваат за време на бременоста. Одредени хранливи материи, како фолна киселина, витамин Б12 и цинк се исто така од особено значење уште од првиот момент на зачнувањето. Цинкот придонесува за нормална плодност и репродукција, додека витаминот Б12 придонесува за нормално формирање на црвените крвни зрнца и исто така има улога во процесот на делба на клетките.

Добриот внес на исхрана е од витално значење во текот на бременоста, не само во првите 12 недели. Pregnacare обезбедува есенцијални хранливи материи во текот на бременоста, вклучително и фолна киселина која игра важна улога во текот на цели девет месеци и придонесува за нормално формирање на крв. Можете да започнете со земање Pregnacare во било кој момент од бременоста.

Пакување: 30 таблети

Содржина

Состав: една таблета содржи:

Витамин Д (како Д3) 10 мкг
Витамин Е 20 мг
Витамин К 70 мкг
Витамин Ц 70 мг
Тиамин (Витамин Б1) 3 мг
Рибофлавин (Витамин Б2) 2 мг
Ниацин (Витамин Б3) 20 мг
Витамин Б6 10 мг
Фолна киселина 400 мкг
Витамин Б12 6 мкг
Биотин 150 мкг
Пантотенска киселина 6 мг
Магнезиум 150 мг
Железо 17 мг
Цинк 15 мг
Бакар 1000 мкг
Селен 30 мкг
Јод 140 мкг
Бета каротен 2 мг

 

Не содржи: вештачки бои, глутен, конзерванси, лактоза, сол или квасец.

Не се тестирани на животни. Погодни се за желудникот, брзо се растворливи.

Употреба: земајте една таблета дневно со или веднаш по вашиот главен оброк со полна чаша вода или ладен напиток.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се