COREGA Таблети за чистење протези, 30 таблети

COREGA 4 in 1, 30 teblets
COREGA Таблети за чистење протези, 30 таблети
303,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
008057C
favorite_border

Опис на производот

Таблети Corega наменети за чистење на парцијални протези. 

  • Тројна свежина со вкус на ментол
  • Ги убиваат 99.9% од бактериите кои предизвикуваат непријатен здив
  • Погодни за метални делови на парцијални протези

Протезите за заби не се како природните заби и токму затоа имаат потреба од специјална, секојдневна нега.
Corega 4 во 1 системот за чистење содржи 4 состојки за чистење кои делуваат заедно и помагаат во
одржување на чистотата на протезите. Ги убиваат 99.9 % од бактериите кои предизвикуваат непријатен здив* и помагаат во отстранување на забните наслаги и дамки** за почисти и свежи протези за заби. Сето ова уште од првата употреба, сите состојки се нежни и не ја оштетуваат Вашата протеза за заби.

*во лабораториски тестирања
**во случај кога се употребува според упатството 

Пакување: 30 таблети.

Содржина

Состав: Sodium Bicarbonate, Citric Acid, Potassium Caroate (Potassium Monopersulfate), Sodium Carbonate, Sodium Carbonate Peroxide, TAED, Sodium Benzoate, PEG-180, Sodium Lauryl Sulfate, VPAA Copolymer, Aroma, Subtilisin, Cellulose Gum, Sodium Nitrite, CI 42090, CI 73015.

Предупредување: Предизвикува сериозна иритација на очите. По употребата, темелно измијте ги рацете.
Ако дојде во контакт со очите: Исплакнете ги очите внимателно со вода неколку минути. Извадете ги контактните леќи доколку ги носите и доколку лесно можете да ги извадите. Продолжете со испирањето. Доколку иритацијата на очите продолжи побарајте совет од лекар.

Содржи масло од мента, субтилисин. Може да предизвика алергиска реакција.

Чувајте го вон дофат на деца и оние кои евентуално би ја голтнале таблетата или растворот ненамерно
Во случај на голтање: обратете се на токсикологија или во службата за Итна медицинска помош. Ако се појави иритација: престанете со употребата и консултирајте се со лекар. Да се чува на суво место.

Внимание: Не ги ставајте во уста таблетите или растворот за чистење. Не го пијте растворот и не го користете како вода за плакнење. 
По употреба на растворот избегнувајте контакт со уста или очи. Да не се употребува во случај на пречувствителност на некоја од состојките.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се