DEFENDYL Имуноглукан со витамин Д3, јуниор, 30 таблети за џвакање

Medis Defendyl Imunoglukan P4H D3 Junior, 30 Chewable tablets defendil
DEFENDYL Имуноглукан со витамин Д3, јуниор, 30 таблети за џвакање
690,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055694C
favorite_border

Опис на производот

Defendyl-Imunoglukan P4H® D3 Junior е додаток на исхраната за долготрајна употреба кој содржи витамин Д3, цинк и природен имуноглукан.

  • За имунитет
  • Наменети за деца над 3 години
  • Содржи IMG® (плеуран, изолиран од печурка буковка), витамин Д3 и цинк
  • Витамин Д и цинк придонесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем
  • Витамин Д е потребен за нормален раст и развој на коските кај децата и придонесува за одржување на нормални коски
  • Со вкус на малина
  • Со засладувач

Пакување: 30 таблети за џвакање

Производител: MEDIS Медис д.о.о., Љубљана, Словенија во соработка со Плеуран, с.р.о. ЕУ

Содржина

Состав: Засладувач (Д-манитол), средство за зголемување на волумен (Д-сорбитол), IMG® (плеуран, изолиран од печурка буковка), цинк (цинк цитрат), средство против згрутчување (стеаринска киселина и силициум диоксид), арома малина, витамин Д3 (холекалциферол), засладувач (сукралоза).

  1 таблета
IMG® (плеуран, изолиран од печурка буковка) 50 мг (ПДВ* не е наведен)
Витамин Д3

10 мкг

(200% ПДВ*)

Цинк 5 мг (50% ПДВ*)

 

*ПДВ - Препорачан дневен внес

Препорачана дневна доза: 

  • Деца над 3 години треба да земаат по 1 таблета на ден помеѓу оброк со бавно џвакање или да ги стопат во устата.

Може да се земаат подолг временски период.

Мерки на претпазливост: Да се чува вон дофат на мали деца! Да се чува на суво место на температура од 15 °C до 25 °C, заштитено од влага и директна сончева светлина. Производот чувајте го во оригиналното пакување.

Препорачаната дневна доза не смее да се надмине. Производот не смее да го користат пациенти со трансплантирани органи. Пациентите на имуносупресивна терапија, бремени жени и доилки можат да го земаат производот само по консултација со лекар. Додатокот на исхрана не смее да се користи како замена за разновидна исхрана. Разновидната и урамнотежена исхрана и здравиот начин на живот се особено важни. Прекумерна употреба може да има лаксативно дејство.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се