HERBASVET Фемисан А + Златна мака, 60 капсули

Herbasvet Femisan A plus Zlatna Maka
HERBASVET Фемисан А + Златна мака, 60 капсули
1.239,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Атрибути
Шифра
056216C
favorite_border

Опис на производот

Фемисан А + Златна мака - се користи како додаток во исхраната за жени, со екстракти од вркута, ајдучка трева, невен, црвен здравец, овчарско торбиче, корен од златна мака и цинк.

Пакување: 60 капсули.

Производител: ХербаСвет д.о.о., Рада Драинца 4, Белград, Србија.

Содржина

Состав

Активни состојки 2 капсули 4 капсули
Сув екстракт од вркута (Alchemilla vulgaris L.)  4:1 300 мг* 600 мг*
Сув екстракт од билката ајдучка трева (Achillea millefolium  L.) 4:1 150 мг* 300 мг*
Сув екстракт од цвет на невен (Calendula officinalis L.)  4:1 150 мг* 300 мг*

Течен екстракт од билката црвен здравец (Geranium macrorrhizum L.) 4:1

150 мг* 300 мг*
Сув екстракт од корен на златна мака (Lepidium meyenii) 4:1 100 мг* 200 мг*
Сув екстракт од билката овчарско торбиче (Capsella bursa-pastoris) 4:1 45 мг* 90 мг*
Цинк (Zinc citrate trihydrate) 2,5 мг (25%)** 5 мг (50 %)**

Други состојки: средства против стврднување: магнезиум стеарат и силициум диоксид; Капсула: (згуснувач: хипроксипропилметилцелулоза, боја: калциум карбонат).

Без ГМО.

Производот не содржи глутен, конзерванси, сол и квасец.

Употреба: Земете две касули, еднаш до два пати на ден пред јадење.

Предупредување: Производот не е наменет за деца до 16 години, бремени жени, доилки и лица осетливи на некои од состојките во производот.
Пред употреба на производот посоветувајте се со леакр или фармацевт. Препорачаната дневна доза не смее да се надминува.

Начин на чување: Производот да се чува затворен, во оригинално пакување,  на темно место и собна температура, надвор од дофат на децата. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се