PANTENE Pro-V Repair & Protect Miracle Серум - регенератор за коса, 200 мл

Pantene pro-v miracle serum with collagen peptide serum za kosa so kolagen peptidi
PANTENE Pro-V Repair & Protect Miracle Серум - регенератор за коса, 200 мл
348,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054996C
favorite_border

Опис на производот

Серумот -регенератор (кондиционер) ја збогатува косата од внатре. Помага во обновување на видливи оштетувања* со употребата, и при тоа не ја прави тешка. 

*оштетување на површината на косата до мазност.

  • Со колаген пептид

Пакување: 200 мл.

Содржина

Состав: Aqua, Stearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Cetyl Alcohol, Bis-Aminopropyl Dimethicone, Parfum, Isopropyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Disodium EDTA, Citric Acid, Polysorbate 20, Glycerin, Panthenol, Panthenyl Ethyl Ether, Histidine, PEG-100 Stearate, Hexyl Cinnamal, Propylene Glycol, Hydroxycitronellal, Limonene, Rubus Idaeus Fruit Extract, Ricinus Communis Seed Oil, Hydrolyzed Silk, Palmitoyl Pentapeptide - 4.

Употреба: 

  • Може да се користи како регенератор и маска:

Ставете на мокра коса. Исплакнете.

  • Серум кој не се плакне:

Ставете мала количина на сува или влажна коса.

  • Топлинска заштита:

Нанесете мала количина на косата пред да ја фенирате

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се